1. 1. Vytvoření jednostránkového webu
  2. Prvním krokem je vytvoření webu, na který budeme aplikovat kotvy. Tvoříme postupně jednu sekci za druhou. U Divi lze přiřadit kotvu k čemukoli – sekci, řádku i samostatnému modulu. Já vždy raději kvůli přehlednosti tvořím pro každé obsahově rozdílné oddělení jednu nadřazenou sekci. Takto budeme pracovat i nyní.
  3. 2. Vytvoření kotvy – ID
  4. Pokud máte web vytvořen dle svých představ, začneme na něj aplikovat kotvy. Půjdeme do nastavení sekce, na kterou má odkazovat první položka v menu. V záložce “Pokročilé” přiřadíme libovolnou CSS ID (identifikaci). Já jsem první sekci nazvala kotva1 (pište bez diakritiky  a velkých písmen). Stejně tak budete přiřazovat ID postupně ke všem sekcím, na které chcete odkazovat. Nezapomeňte uložit!
  5. Facebook
  6. Pinterest
  7. 3. Vytvoření menu s odkazem na kotvu
  8. V této fázi máme vytvořený web a přiřazené kotvy (CSS ID). Teď už nám zbývá pouze vytvořit menu, které na ně bude odkazovat. To uděláme jednoduše tak, že v administraci WordPressu najdeme záložku Vzhled a budeme pokračovat na Menu. Položky vytvoříme pomocí Uživatelských odkazů. Do pole URL vložíme # + název, který jsme dříve přiřadili kotvené sekci (v našem případě #kotva1 – musí být napsáno totožně, jako u sekce) a do pole Text odkazu napíšeme text, který se nám zobrazí v menu.
  9. Dále už jen kliknete na Přidat do menu a Aktualizovat menu. Nyní aktualizujte stránku a po kliknutí na Vaši novou položku v menu by měl webík plynule sjet na sekci, kterou jsme ukotvili.